אבי קילאזי לוגו עליון

מה עושה חברת פתרונות פיננסיים?

חברת שירותים פיננסיים היא עסק או חברה המנהלת, משקיעה, מחליפה או מחזיקה כסף בשם הלקוחות. סוגים רבים של חברות יכולים להיחשב בין היתר בשירותים פיננסיים, לרבות בנקים, חברות ביטוח וחברות ניהול נכסים. ככל שכסף ופיננסים הופכים למורכבים יותר ויותר, יש מספר גדל והולך של פעילויות ומיזמים שחברת שירותים פיננסיים יכולה להיות מעורבת בהן.

הביטוח

העסק הגדול בעולם, במונחים של כמות הכסף שמחליף ידיים, הוא ביטוח. זהו גם אחד העסקים הוותיקים ביותר. ביטוח נחשב לשירות פיננסי משום שהוא מגן מפני אובדן כסף או רכוש, ומכיוון שחברות הביטוח עצמן מעורבות לעתים קרובות מאוד בהשקעה.

הפרמיות שגובה חברת ביטוח אינן צפויות להיפרע לחלוטין. לאחר זמן מה, חברת ביטוח צוברת יותר כסף מפרמיות ממה שנאלצה לשלם בתביעות, וכסף נוסף זה מכונה "לצוף". אין זה נדיר שחברת ביטוח משקיעה את המצוף שלה כדי להרוויח תשואה, וכך, במובן מסוים, לבטח את עצמה.

הבנקים

בנקים הם עוד סוג נפוץ מאוד של חברת שירותים פיננסיים. הבנקים מספקים שירותים ומוצרים רבים שלכולנו יש מידה של היכרות איתם, כגון חשבונות חיוב, צ'קים, העברות כספים אלקטרוניות והלוואות. שירותים רבים אחרים כלולים בתחום הבנקאות המסורתית או "המסחרית". בנקי השקעות עשויים לספק רבים מאותם שירותים, אך גם לנהל את נכסי לקוחותיהם בקרנות השקעה גדולות.

חברת פתרונות פיננסיים לסיכום

לאף חברת לשירותים פיננסיים אחת אין נתח שוק גדול מאוד, בשל המספר העצום של חברות מסוג זה הקיימות. עבור חברת שירותים פיננסיים יש נתח שוק של שניים או שלושה אחוזים הוא משמעותי מאוד, כי לרובם יש הרבה פחות. ואכן, בגלל הנישה האינסופית כי סוג זה של חברה יכול לפעול, נתח שוק אינו נלחם עבור ככל בתעשיות אחרות.

 אבי קילאזי מתכנן פיננסי וסוכן פנסיוני
אבי קילאזי מתכנן פיננסי וסוכן פנסיוני

בעל רשיון מטעם משרד האוצר בעל ניסיון עשיר בתחום הביטוח והפיננסים.מתמחה בתכנון פנסיוני עבור שכירים עצמאים וחברות בע"מ ובניהול סיכונים עבור משפחות

עלייה בהכנסה מניעה את הביקוש לשירותים פיננסיים בכל מדרגות ההכנסה
השאירו לי פרטים
ואחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן